
Povodom 13. oktobra Međunarodnog dana smanjenja rizika od katastrofa, našu školu su posjetili načelnik područne jedinice Pljevlja Božo Ljiljanić Ministarstvo unutrašnjih poslova direktorat za zaštitu i spašavanje, Bogdan Bojović komandir opštinske službe zaštite i spašavanja Pljevlja, Anes Kriještorac samostalni savjetnik područne jedinice Pljevlja Ministarstvo unutrašnjih poslova direktorat za zaštitu i spašavanje i Vlado Gomilanović vatrogasac.

Tim povodom održano je predavanje na temu “ Prevencija katastrofa u Crnoj Gori „. Nakon teorijskog dijela u dvorištu škole učenici i zaposleni prisustvovali su praktičnoj vježbi u kojoj su upoznati kako na najbezbedniji način pristupiti gašenju požara.

Učenici su imali priliku i da se upoznaju sa rukovanjem protivpožarnim aparatom, kao i sa dijelovima vatrogasnog vozila.
Učenici su aktivno učestvovali kako postavljanjem pitanja nakon predavanja tako i u praktičnoj vježbi.
Izvor: FACEBOOK